Profesjonalne oprogramowanie internetowe; system zarządzania treścią; CMS Pelikan ...
Profesjonalne oprogramowanie internetowe; system zarządzania treścią; CMS Pelikan ...

Czasy, w których strona internetowa lub też dedykowane oprogramowanie intranetowe Państwa firmy stanowiły niedostępny do modyfikacji kawałek oprogramowania, którego zmiana wymagała skorzystania z usługi profesjonalisty przeminęła. Podobnie ma się sprawa z rozbudową, czy też zmianą wyglądu całego serwisu.
Podstawową cechą nowoczesnego i profesjonalnego oprogramowania internetowego / intranetowego (i nie tylko) jest oddzielenie treści od sposobu jej prezentacji oraz wyodręnienie mechanizmów obsługujących dostęp do tychże treści. Dodając do tego oprogramowania modłuł lub zestaw modułów, dzięki którym możemy zmieniać treść w naszym serwisie bez znajomości jezyków programowania, otrzymujemy przyjazdny dla nas System Zarządzania Treścią, którego dosłowne tłumaczenie na język angielski brzmi "Content Management System", w sktócie CMS. Nazwa CMS Pelikan wzięła się z pierwotnego przeznaczenia tegoż Systemu Zarządzania Treścią, który został zastosowany w serwisie pelikany.org.

Dlaczego kolejny system CMS ...
Dlaczego kolejny system CMS

Na rynku oprogramowania dostępnych jest kilkaset systemów CMS. Do wyboru mamy systemy płatne oraz takie, z których możemy skorzystać nie ponosząc żadnych kosztów. Po zapoznaniu się z kilkoma najpopularniejszymi systemami dostępnymi w internecie doszliśmy do wniosku, iż żaden z systemów nie spełniał naszych oczekiwań w 100%. Nie oznacza to, że systemy te są złe, czy też, że funkcjonują niepoprawnie. Większość z nich poprostu jest przeznaczona do innego rodzaju odbiorców, wiele z nich nie posiada profesjonalnego wsparcia technicznego, a bezpłatne serwisy nie gwarantują np. 100% stabilności lub kompatybilności w kolejnych wersjach. Naszą odpowiedzią jest własne oprogramowanie CMS Pelikan, a przy opracowywaniu kodu dbamy o wszystkie elementy, na których nam zależało.

Zalety naszego oprogramowania i korzyści wynikające z jego zastosowania ...
Zalety naszego oprogramowania i korzyści wynikające z jego zastosowania

Proponowane przez nas oprogramowanie internetowe oparte jest o wciąż ulepszany system zarządzania treścią o roboczej nazwie CMS Pelikan. System ten charakteryzuje przede wszystkim:

  • pełna zgodność ze standardem XHTML (jeśli posiadacie już Państwo własną stronę internetową wówczas jej zgodność ze standardami możecie sprawdzić pod adresem organizacji W3C klikając TUTAJ )
  • pełna współpraca z 99% przeglądarek użytkowników internetu oraz innych urządzeń mobilnych
  • strona oparta o CSS (dzięki czemu zmiana wyglądu serwisu internetowego jest całkowicie oddzielona od jego zawartości)
  • duża elastyczność rozbudowy i uaktualniania danych na stronie dzięki budowie modułowej i wielowarstwowej
  • możliwość uruchomienia wersji wielojęzykowej
  • strona przyjazna dla najpopularniejszych wyszukiwarek internetowych (optymalizacja kodu strony WWW pod kątem popularnych wyszukiwarek)
  • strona wykonana estetycznie, przejrzyście i czytelnie

Po zapoznaniu się z informacjami na temat naszych rozwiązań mamy nadzieję, że pakiet korzyści z tego płynący jest wystarczająco przekonujący, aby wdrożyć je w Państwa Przedsiębiorstwie.